Hadžiju: Zahtev tužilaštva u Hagu čin nepravde

Aljbuljena Hadžiju
Izvor: Kosovo Online

Bivša ministarka pravde Kosova i funkcionerka Samoopredeljenja Aljbuljena Hadžiju ističe da je zahtev tužioca za zatvorsku kaznu od 45 godina za svakog od bivših vođa OVK čin nepravde i uvreda za albanske žrtve rata.

Hadžiju navodi da zahtev tužioca nema nikakve veze sa težnjom za pravdom. 

„Ovo je pokušaj tužilaštva političkog i selektivnog kažnjavanja pravednog oslobodilačkog rata. Srbija je počinila dokumentovane ratne zločine, ubistva, masakre, silovanja kao ratno oružje, masovne deportacije stanovništva itd. Ove zločine je zabeležio i svedočio im ceo svet“, navela je ona u obavi na Fejsbuku.

Dodala je da se OVK u Hagu tretira kao uzrok rata.

„Umesto da se sudi agresoru, nažalost, izglasan je mehanizam koji danas pokušava da kriminalizuje otpor našeg naroda. OVK se tretira kao da je uzrok rata, a ne odgovor na teror srpske države. Ovo je iskrivljavanje istorije. Zahtevati toliko godina zatvora za vođe i vojnike OVK je tendencija da se Kosovo liši moralnog prava na oslobođenje i tendencija da se žrtva izjednači sa dželatom“, zaključila je Hadžiju.