Hadžiu: Grupa za linč namerno izvukla iz konteksta moju izjavu o amnestiji

Baton Hadžiu
Izvor: Lajmi

Novinar Baton Hadžiu rekao je da je njegova izjava o "amnestiji nad zločinima“ namerno izvađena iz konteksta i podsetio da međunarodno pravo ne dozvoljava amnestiju ratnih zločina, prenosi Telegrafi.

Hadžiu je, gostujući na televiziji Dukađini, rekao da je "grupa za linč“ namerno izvukla sekvencu od 35 sekundi iz njegove izjave kako bi odvratila pažnju od izjave Škeljzena Gašija o zločinima OVK nad srpskim civilima.

"Stvorena je kakofonija i nisam bio u stanju da objasnim šta sam mislio pod tom amnestijom", rekao je on i dodao da čak i međunarodno pravo ne dozvoljava amnestiju za ratne zločine.

Hadžiu podseća da je 11 članova njegove porodice život izgubilo u ratu.

On navodi da je protiv Specijalnog suda jer će se svaka kazna protiv čelnika OVK smatrati kaznom za OVK, a ne pojedincima. Hadžiu je rekao da se izvinjava svima koji su se osećali pogođenim izjavom o amenistiji.

"Izvinjavam se svima koji su pogrešno shvatili izjavu o amnestiji“, rekao je Hadžiu.