Haljimi: Verujem da su se Tači i Vučić dogovorili kako će izgledati konačni sporazum

Fisnik Haljimi analitičar
Izvor: Kosovo Online

Politički analitičar Fisnik Haljimi izjavio je danas da je kosovska strategija da dobije što više priznanja pogrešna, da Prištini treba priznanje samo od Srbije i Rusije i da misli da su kosovski i srpski predsednik već dogovorili kako će izgledati konačni sporazum između Kosova i Srbije.

Haljimi ocenjuje da Kosovo mora da analizira svoju strategiju za priznavanje nezavisnosti imajući u vidu da Srbija vodi vrlo uspešnu pravnu ofanzivu za povlačenje priznanja nezavisnosti Kosova.

“Strategija Kosova da dobije što više priznanja je potpuno pogrešna, jer Kosovu treba samo jedno priznanje, a to je priznanje Srbije i Rusije”, kaže Haljimi i ističe značaj sastanka predsednika Kosova i Srbije, Hašima Tačija i Aleksandra Vučića, održanog sinoć u Vašingtonu.

“Sada treba da vidimo šta su se tamo dogovorili, čini mi se da ćemo veoma brzo imati jedan dogovor. Ja mislim da su se dva predsednika, uz posredstvo Donalda Trampa, već dogovorili kako će izgledati konačni sporazum između Kosova i Srbije”, kaže Haljimi za Kosovo Onlajn.

On smatra i da međunarodna zajednica i dalje Tačija vidi kao lidera u dijalogu sa Srbijom, iako kosovski premijer Aljbin Kurti pokušava da se nametne kao ključni faktor.

“Jednostavno, Amerika je ključna u posredovanju između Kosova i Srbije i ona kao pregovarača vidi Tačija i tako će biti. Ja sam siguran da je Kurti svestan svega toga i da već zna ko će da vodi dijalog”, zaključuje Haljimi.

Mara
04. Mart 2020.
Da sigurno su se dogovorili,Vucic je sve do detalja opisao Taciju sta ce se desiti sa Srbijom