Hiseni: Sporazum sa Samoopredeljenjem da obuhvati i pitanje predsednika

Ekrem Hiseni
Izvor: Klan Kosova

Poslanik Demokratskog saveza Kosova Ekrem Hiseni izjavio je da bi u slučaju političkog sporazuma između Pokreta Samoopredeljenje i DSK, on trebalo da bude sveobuhvatan, „uključujući i pitanje predsednika“, prenosi Koha.

Hiseni je kazao da se čini da je poziv pokreta Samoopredeljenje lideru DSK Ljumiru Abdidžikuu „upućen kao rezultat pokušaja da se usvoji ime za predsednika parlamenta“.

„Ovo je bio test za brojke u Skupštini, nakon neuspeha je stigao poziv, koji u suštini ima nepotrebne elemente, jer govori i o unutrašnjim članovima DSK i njihovom uticaju. To je nešto što pripada DSK i nijednoj drugoj stranci“, rekao je Hiseni.

DSK je bio dosledan i uzdržan, kazao je Hiseni i dodao da će Abdidžiku uskoro odgovoriti na Kurtijevo pismo.

„Kada je DSK u pitanju, ne radi se o Hadžiju, već o našim stavovima prema vladajućoj stranci. Čak i ako se ime promeni, mi i dalje ostajemo pri ovom stavu“, rekao je Hiseni.

Poslanik DSK je rekao da je ova stranka spremna „za svaki mogući ustavni scenario“, ali je dodao da vanredni izbori nisu pogodni za Kosovo.

Na pitanje o imenu predsednika parlamenta, Hiseni je dodao da je Samoopredeljenje imalo i druga imena koja je mogla da predloži.

„Mislim da postoje poslanici koji su mogli biti lojalni predsedniku Skupštine. Govorim iz političke perspektive. Koncept inkluzivne koalicije trebalo bi da uključi i izbor predsednika u sporazum. Pitanje predsednika takođe treba da bude uključeno“, dodao je Hiseni.