Hadžiju sa Hodžom: Albanija i Kosovo da nastave blisku koordinaciju
Vršilac dužnosti predsednika Kosova Aljbuljena Hadžiju sastala se danas sa ministrom spoljnih poslova Albanije Feritom Hodžom od koga je zatražila podršku te zemlje u procesu članstva Kosova u Savetu Evrope, dobijanju upitnika Evropske unije, kao i daljem približavanju Kosova Natou i Partnerstvu za mir.
„Bili ste glas Kosova kada Kosovo nije imalo glas“, rekla je Hadžiju, čestitajući Hodži na imenovanju i ceneći njegovo dugogodišnje diplomatsko iskustvo u predstavljanju Albanije u međunarodnim organizacijama i forumima, istakli su iz Predsedništva Kosova.
Kako se navodi u saopštenju, na sastanku se razgovaralo o odnosima između Kosova i Albanije, koordinaciji u spoljnoj politici, kao i sprovođenju potpisanih sporazuma.
„ Hadžiju je naglasila da istorijska, jezička i nacionalna bliskost između Kosova i Albanije ostaje snažna osnova za produbljivanje institucionalne saradnje i za projekte koji direktno služe građanima obe zemlje“, dodaje se u saopštenju.
Deo sastanka bio je posvećen evropskom i evroatlantskom putu Kosova.
„Predsednica Hadžiju zatražila je kontinuiranu podršku Albanije procesu članstva Kosova u Savetu Evrope, dobijanju upitnika Evropske unije, kao i daljem približavanju Kosova Natou i Partnerstvu za mir. Naglasila je da Kosovo i Albanija treba da nastave blisku koordinaciju na svim međunarodnim forumima, u službi jačanja pozicije Kosova i zajedničkih interesa u regionu i Evropi“, naveli su iz Predsedništva Kosova.
Hodžu je nakon sastanka sa Hadžiju, u Vladi Kosova dočekao i premijer u tehničkom mandatu Aljbin Kurti, a sastao se i sa ministrom spoljnih poslova Kosova u tehničkom mandatu Gljaukom Konjufcom.
0 komentara