Hoti: Prekidi u snabdevanju strujom i visoki računi glavni problemi biznisa na Kosovu

Avdulah Hoti
Izvor: Kosovo Online

Bivši premijer Kosova i kandidat Demokratskog saveza Kosova (DSK) za poslanika Avdulah Hoti izjavio je da je tokom obilaska više kompanija na Kosovu uočio da su njihova dva glavna problema stalni prekidi u snabdevanju električnom energijom i visoki računi za struju.

„Biznisi koji su bili prinuđeni da izađu na otvoreno tržište plaćaju i do tri puta veće račune. Uprkos tome, snabdevanje nije redovno, što ih primorava da prekidaju proizvodnju. Kao rezultat toga, kosovska preduzeća gube tržište i postaju nekonkurentna u odnosu na strane kompanije“, rekao je Hoti.

On je u objavi na Fejsbuku istakao da se Kosovo danas suočava sa nesigurnim snabdevanjem i visokim troškovima električne energije, kao i da u roku od jedne godine mora da započne izgradnja novih kapaciteta.

„Otkazana su dva projekta koja bi na duži period rešila pitanje snabdevanja: projekat ‘Kosova e Re’, za koji je država Kosovo platila kaznu od 20 miliona evra, i projekat gasifikacije. Buduća vlada mora odmah i hitno da se vrati ovim projektima. U roku od jedne godine mora da započne izgradnja novih kapaciteta“, naveo je Hoti.