Kancelarija za KiM o upadima u srpske kuće u Donjoj Brnjici: U Prištini ne postoji minimum volje da se Srbima osigura egzistencija
Očigledno je da izgrednici i ekstremisti koriste prilike u vreme velikih praznika i slava da udaraju na srpske domove, a politika nekažnjavanja izgrednika samo pospešuje takva dela, poručili su iz Kancelarije za KiM povodom upada u dve porodične srpske kuće u selu Donja Brnjica, kod Prištine.
Ovim je samo nastavljena serija napada i pljački srpskih kuća u sredinama južno od Ibra, navodi se u saopštenju Kancelarije za KiM.
"Dok su se domaćini nalazili na slavi u centralnoj Srbiji, lopovi su provalili i izvršili premetačinu u kućama Božidara Vanića, kao i Ranka i Srđana Milićevića, a šteta će naknadno biti utvrđena", dodaje se.
Prethodnih dana u dva navrata su obijene kuće srpskih domaćina u opštini Istok, kao i kuća u Plemetini.
"U godinama za nama, gotovo da nema srpske kuće koja se nije našla na meti ekstremista, a pljačkom se Srbima sa jedne strane ugrožava egzistencija, a sa druge strane bezbednost, kao najveći izazov sa kojim se naš narod na Kosovu i Metohiji suočava", poručuju iz Kancelarije za KiM.
Prema njihovim rečima, toga moraju da budu svesni i predstavnici međunarodne zajednice:
"Toga moraju da budu svesni i predstavnici međunarodne zajednice i preduzmu odlučne korake u zaštiti i podršci srpskom narodu, jer u političkim strukturama u Prištini ne postoji minimum volje ili rešenosti da se Srbima osigura egzistencija i da se izgrednici adekvatno kazne. Naprotiv, svakodnevnim antisrpskim potezima stimulišu napad na srpsku imovinu i srpski narod, od koga prave legitimne mete, sa jedinim ciljem, da proteraju Srbe sa njihovih vekovnih ognjišta", navodi se u saopštenju.
0 komentara