Kasoli: Kurti počeo da imitira političku taktiku Saljija Beriše, opasna igra

Afrim Kasoli
Izvor: Ekonomia Online

Bivši poslanik Pokreta Samoopredeljenje Afrim Kasoli ocenio je da je premijer Aljbin Kurti počeo da imitira političku taktiku bivšeg premijera Albanije Salija Beriše iz devedestih godina, koji je, kada je prostor za unutrašnje manevrisanje bio sužen, pokušavao da izvuče političku prednost koristeći albanske političare koji su bili van Albanije, ponekad podržavajući jednog lidera protiv drugog.

Kasoli je to naveo na Fejsbuku komentarišući nezvaničnu posetu Kurtija Severnoj Makedoniji.

"Aljbin Kurti je počeo da sledi ovu strategiju u (preševskoj) Dolini i Severnoj Makedoniji, zbog unutrašnjih pritisaka. Posle sramnog neuspeha sa Bljerim Rekom, vratio se na ovu političku avanturu", napisao je Kasoli.

On je ocenio da je to "opasna igra".

"U ovoj opasnoj igri koja je u suprotnosti sa tradicijama modernog albanskog nacionalnog projekta, on nailazi na podršku i osrednjih političara poput gradonačelnika Tetova, koji je na sinoćnjem mitingu izjavio da je Aljbin Kurti premijer svih Albanaca. Logička besmislica. A ovaj drugi, uzbuđen tim karnevalskim nastupom, nije napustio Severnu Makedoniju bez preporuke kako da se geostrateški orijentiše", naveo je Kasoli.