Kastrati: Aljbin Kurti nije ujedinjujuća figura da bi bio predsednik
Izvor: Kosova.info
Zvaničnik Socijaldemokratske inicijative NISMA Kendron Kastrati izjavio je večeras da je njegov bivši šef, lider Pokreta Samoopredeljenje Aljbin Kurti, dokazao da nije osoba koja može postići jedinstvo unutar političke scene, da bi bio na mestu predsednika Kosova, prenosi Gazeta Ekspres.
Kastrati je u emisiji "Info magazin" na prištinskoj televiziji Kljan Kosova ocenio da Kurti uopšte i nije zainteresovan za tu poziciju.
"Među vođama političkih subjekata, on nije osoba koja može postići jedinstvo unutar političke scene", naveo je Kastrati između ostalog.
Specijalna veća podnela su predlog optužnice protiv predsednika Kosova Hašima Tačija. Ako se optužnica potvrdi, Tači je najavio da će podneti ostavku na mesto predsednika.
Međutim, ako optužnica ne bude potvrđena, Tačijev mandat se završava u februaru iduće godine.
Lider Alijanse za budućnost Kosova Ramuš Haradinaj pominje se kao jedno od imena za predsednika Kosova, navodi Gazeta Ekspres.
.
0 komentara