Kfor: Izbore će obezbeđivati Kosovska policija, nastavljamo da pratimo situaciju
Izvor: Kosovo Online
Izbore u nedelju 23. aprila u opštinama na severu Kosova obezbeđivaće Kosovska policija, a Kfor nastavlja da prati situaciju i da održava visok nivo spremnosti svojih jedinica da se suoče sa svakim mogućim scenarijem, rečeno je iz Kfora za Kosovo onlajn.
Na pitanje Kosovo onlajna da li je kosovska policija tražila pomoć od Kfora za održavanje bezbednosti tokom sutrašnjih izbora u četiri opštine na severu Kosova iz Kfora poručuju i da očekuju da će institucije na Kosovu efikasno izaći na kraj sa situacijom.
"Misija NATO ostaje u potpunosti fokusirana na svakodnevnu implementaciju svog mandata – zasnovanog na Rezoluciji 1244 Saveta bezbednosti UN iz 1999. godine – da obezbedi sigurno i bezbedno okruženje i slobodu kretanja za sve zajednice na Kosovu", ističu iz Kfora.
0 komentara