Klark: Očekujem da Kosovo postane deo EU i NATO
Izvor: Kosovo Online
Bivši vrhovni komandant NATO za Evropu Vesli Klark rekao je da je ponosan na korake koje je Kosovo preduzelo za demokratizaciju i ekonomski razvoj, kao i da očekuje daa Kosovo postane deo EU i NATO, prenosi Reporteri.
Klark se putem video linka uključio u rad Međunarodnog foruma za žene, mir i bezbednost u Prištini i rekao da je takođe ponosan na ono što se radi za demokratiju u Evropi.
"Pozdravljam i priliku da postanete deo EU i NATO, a možda uskoro i Saveta Evrope. Veoma sam zahvalan na kosovskom prijateljstvu i lično, svaki put kada dođem na Kosovo, ponosim se koracima koje ste preduzeli u demokratizaciji i ekonomskom razvoju. Veoma sam ponosan na sve što činite jedni za druge za demokratiju u Evropi", rekao je Klark.
On je izrazio zahvalnost što je forum posvećen bivšoj američkoj sekretarki Medlin Olbrajt koja je preminula u martu ove godine.
0 komentara