Koha: Formiranje vlade bez Samoopredeljenja narušavanje ustavnog sistema
Bivši predsednik Ustavnog suda Kosova Enver Hasani smatra da inicijativa koju je DSK sa predsednikom Hašimom Tačijem preduzeo kako bi formirao novu vladu, čiji deo neće biti pobednik na poslednjim izborima Pokret Samoopredeljenje, narušava ustavni sistem Кosova, piše Koha.
Tači je pre nekoliko dana najavio da će ove nedelje preduzeti poslednje ustavne korake kako bi omogućio formiranje nove vlade sa potpunim legitimitetom Skupštine, sposobne da se "bori protiv kovida-19 i da služe narodu i dodao da bi mera reciprociteta protiv Srbije, koju je uvela vlada premijera Aljbina Кurtija, trebalo ukinuti.
Prema pisanju ovog prištinskog medija DSК je odmah odgovorio i Isa Mustafa, predsedavajući ove stranke, posle sastanka u ponedeljak sa predsedništvom ovog političkog entiteta, i rekao da će prvi korak vlade na čelu sa DSК biti uklanjanje reciprociteta.
Potvrdio je da je stranka spremna da vodi vladu čim joj šef države ponudi mogućnost da nominuju mandatara.
Podsetio je da je već dobio "amin" svih partijskih organa za koaliciju sa Alijansom za budućnost Кosova, Socijaldemokratskom inicijativom, Alijansom za novo Kosovo i manjinskim partijskim strankama.
0 komentara