Konjufca i Tanigaki o jačanju odnosa Kosova i Japana
Ministar spoljnih poslova i dijaspore Kosova Gljauk Konjufca sastao se danas sa otpravnikom poslova u Ambasadi Japana u Prištini Hirojašuom Tanigakijem sa kojim je razgovarao o jačanju bilateralnih odnosa.
„Iako su dve zemlje geografski udaljene, dele zajedničke interese i vrednosti koje dodatno jačaju veze između njih“, ističe se u saopštenju Ministarstva spoljnih poslova Kosova na Fejsbuku.
Navodi se i da je tokom razgovora razmatrano učešće Kosova na izložbi Ekspo u Japanu, kao i mogućnosti za produbljivanje ekonomske saradnje i povećanje trgovinske razmene.
Takođe je pomenuto da Univerzitet u Prištini već nudi kurseve japanskog jezika, čime se stvara novi most saradnje između Kosova i Japana.
Na sastanku je naglašena i podudarnost geopolitičkih stavova Kosova i Japana, kao i zajednička posvećenost očuvanju međunarodnog mira i stabilnosti.
Konjufca je takođe uputio čestitke Japanu povodom formiranja nove vlade i imenovanja nove premijerke.
„Republika Kosovo ostaje posvećena daljem jačanju partnerstva sa Japanom“, zaključuje se u saopštenju.
0 komentara