Konjufca razgovarao sa austrijskim ambasadorom o upravljanju pandemijom

Gljauk Konjufca i austrijski ambasador Kristof Vajdinger
Izvor: Ekonomia onlajn

Predsednik kosovske Skupštine Gljauk Konjufca sastao se danas sa ambasadorom Austrije na Kosovu Kristofom Vajdingerom sa kojim je razgovarao o upravljanju pandemijom koronavirusa, prenosi Ekonomija onlajn.

Na sastanku je zaključeno da pandimija izazvana virusom kovid – 19 predstavlja izazov za čitav svet i da se samo međusobnom saradnjom mogu prevazići ti izazovi.

Konjufca je zahvalio ambasadoru Vajdingeru na saradnji dva parlamenta, pominjući program „Demos-ti“, kao obrazovno-građanski program za osnovce i srednjoškolce, kroz koji stiču znanja o demokratiji i funkcionisanje Skupštine.

Predsednik parlamenta je pomenuo i kontinuiranu pomoć koju je Austrija pružila Kosovu, izražavajući volju i spremnost za dalje produbljivanje uzajamne saradnje.

Austrijski ambasador je uz čestitke Konjufci za izbor na mesto predsednika Skupštine rekao da će Austrija nastaviti da podržava narod Kosova na putu ka Evropskoj uniji.