Konjufca sa Terasom: Zajedno ćemo koračati ka cilju - integraciji Kosova u EU
Predsednik kosovskog parlamenta Gljauk Konjufca danas je u razgovoru sa novim izvestiocem za Kosovo u Evropskom parlamentu Rihom Terasom, izrazio uverenje da će, kroz blisku saradnju između institucija Kosova i njega, kao novog izvestioca, „koračati sve bliže cilju – integraciji Kosova u EU“.
Sagovornici su se saglasili da zajednički interes snažnija, jedinstvenija i ujedinjenija Evropa, koja je zagarantovana vrednosnim temeljima.
To, ocenili su, zahteva neopohodan sveobuhvatan doprinos i posvećenost svih strana, posebno u situaciji u kojoj dolaze pretnje od ruske invazije na Ukrajinu i od uticaja Rusije na kontinent, navodi u saopštenju parlamenta.
Konjufca je preneo Terasu da će kosovske institucije nastaviti rad na rešavanju i unapređenju pitanja koja zahteva put evropskih integracija, ali je naveo i da, kako kaže, „stalne pretnje iz Srbije“ veliki izazov regionalnoj bezbednosti i stabilnosti.
Teras je izrazio posvećenost i spremnost da pomogne Kosovu na putu ka integraciji u Evropsku uniju, dodajući da ceni napredak koji je Priština postigla do sada, uključujući posvećenost vladavini prava i dostignuća u borbi protiv korupcije.
On je osudio napad na kritičnu infrastrukturu Kosova, u kanalu Ibar-Lepenci, rekavši da „zločinci moraju da odgovaraju“, dodaje se u saopštenju.
0 komentara