Kurti: Dovodimo Mediteranske igre 2030. godine u Južnu Mitrovicu

Stadion u Južnoj Mitrovici
Izvor: Facebook/Aljbin Kurti

Premijer Kosova u tehničkom mandatu Aljbin Kurti saopštio je da će se Mediteranske igre 2030. godine održavati i u Južnoj Mitrovici.

Kurti je na Fejsbuku podelio objavu ministra kulture Hajrule Čekua koji je sa novoizabranim gradnačelnikom Južne Mitrovice Fatonom Pecijem obišao radove na stadionu „Adem Jašari”.

„Vraćamo Olimpijski stadion u Mitrovicu. Takođe, donosimo Mediteranske igre 2030. godine u Mitrovicu”, naveo je Kurti.

Ministar kulture u tehničkom mandate Hajrula Čeku saopšto je da će Južna Mitrovica biti jedan od gradova domaćina Mediteranskih igara koje će se održati 2030. godine. 

„Nastavljamo sa posvećenošću i ozbiljnošću da sprovodimo investicioni plan Igara, za odličnu organizaciju. Olimpijski stadion `Adem Jašari` se gradi, kosovski tim će uskoro imati svoj drugi međunarodno priznati dom“, naveo je Čeku. 

Gradonačelnik Prištine Perparim Rama nedavno je saopštio da je sa Kurtijem vodio razovor o organizaciji Mediteranskih igara, optuživši ga da „ne vidi Kosovo tamo gde Samoopredeljenje nema vlast“.

„Uputio sam mu molbu, rekao sam da sada imamo zlatnu priliku za saradnju, da imamo i zlatan razlog da sarađujemo - Mediteranske igre 2030. godine i da treba da razvijemo glavni grad, da razvijemo Prištinu. Odgovor je bio ‘dođi sa nama, i nema problema’“, rekao je Rama.