Kurti: Odnosi sa SAD odlični, nije odlučujuće što se naši pristupi nekada malo razlikuju

Aljbin Kurti u Tirani
Izvor: Kosovo Online

Premijer Aljbin Kurti izjavio je da Kosovo i SAD imaju odlične bilateralne odnose i da ima slučajeva kada se njihovi pristupi malo razlikuju, ali da to nisu suštinske i odlučujuće stvari, prenosi Ekonomija onlajn.

"Odnosi Kosova i Sjedinjenih Američkih Država su odlični bilateralni odnosi, kao i svuda u međunarodnoj areni. Izuzetno smo zahvalni na podršci i pomoći SAD za oslobođenje i nezavisnost, za odbranu i bezbednost, za razvoj i demokratiju. Očigledno je da ima slučajeva kada se naši pristupi malo razlikuju, ali to nisu stvari koje su suštinske i nikako nisu odlučujuće", izjavio je Kurti.

On je rekao da je Kosovo u teškoj situaciji zbog naoružanih grupa grupa na severu "koje se pretvaraju da su demonstranti".

"A zapravo su kriminalne bande na severu Kosova, od kojih mora da se oslobodi naša demokratska Republika, ali i srpska zajednica, i za to imamo podršku SAD", rekao je Kurti.