Ljatifi: Na Kosovu se stvara savez ekstremnih islamista i levičara

kurti
Izvor: Facebook

Filozof Bljerim Ljatifi komentarisao je pristupanje poklonika turskog predsednika Redžepa Tajipa Erdogana, Mustafe Bajramija, Pokretu Samoopredeljenje Aljbina Kurtija, rekavši da se islamsko-levičarski savez stvara i na Kosovu.

Ljatifi je na Fejsbuku citirao francuskog filozofa Paskala Bruknera koji je rekao: "U svetu se pojavljuje nova ideološka alijansa, islamo-levičarstvo, savez levičarskih ateista sa islamskim ekstremistima“.

On je naveo da se sada ovaj savez proširuje i na Kosovo.

Međutim, prema Latifiju, na fotografiji koju je Kurti objavio sa Bajramijem, albansku zastavu treba ukloniti jer joj tamo nije mesto.

"Sada se čak i na Kosovu ovaj savez proširuje. Osim što se ova zastava mora ukloniti iz ove alijanse, jer joj tamo nije mesto. Ova zastava pripada samo albanskoj naciji i njenom zapadnom snu", napisao je on na Fejsbuku.