Lončar: Srbija obezbedila 400 novih radnih mesta na KiM, nastavljamo podršku našem narodu

Zlatibor Lončar
Izvor: Youtube/printscreen

Ministar zdravlja Zlatibor Lončar saopštio je da je, zahvaljujući podršci predsednika Srbije Aleksandra Vučića, država uspela da obezbedi 400 novih radnih mesta u zdravstvenom sistemu Republike Srbije za narod koji živi na Kosovu i Metohiji i da će konkretni rezultati biti vidljivi veoma brzo.

„Ovo je važna vest koja pokazuje dodatnu opredeljenost države Srbije za podršku našem narodu i zdravstvenom sistemu na prostoru Kosova i Metohije i očuvanju našeg ostanka i opstanka na ovim prostorima“, naveo je Lončar.

Ministar ističe da su nove mere usmerene na jačanje kapaciteta i unapređenje zdravstvene zaštite na KiM.

„Naše zdravstvene ustanove na KiM oduvek su pružale najsavremeniju zdravstvenu zaštitu svima bez izuzetka i uveren sam da će i novo zapošljavanje u zdravstvenom sektoru naših sunarodnika u južnoj pokrajini biti na korist svima i biti snažan oslonac našem narodu koji se svakodnevno suočava sa brojnim izazovima“, rekao je.

Lončar je dodao da su prioritet kontinuirana podrška i razvoj lokalnog zdravstvenog sistema.

„Kao što smo više puta isticali, naši zdravstveni radnici na Kosovu i Metohiji uvek mogu da računaju na snažnu i pre svega konkretnu podršku svoje države, Kancelarije za Kosovo i Metohiju i Ministarstva zdravlja, a nova radna mesta su upravo još jedan pokazatelj takve politike“, zaključuje se u saopštenju ministra zdravlja.