Maćedonci sa slovenačkim kolegom o bezbednosnoj situaciji i saradnji u oblasti odbrane
Ministar odbrane Ejup Maćedonci sastao se danas sa ministrom odbrane Slovenije Marjanom Šarecom sa kojim je razgovarao o bezbednosnoj situaciji na Kosovu i saradnji u oblasti odbrane.
Maćedonci je na Fejsbuku naveo da je na sastanku naglasio “da je napad u Banjskoj 24. septembra uznemirujući zbog činjenice da iza njega stoje državne strukture Srbije, pa ga treba tretirati sa velikom pažnjom kao akciju koja otvoreno pokazuje tendenciju destabilizacije Kosova, a samim tim i Zapadnog Balkana”.
"Pored bezbednosne situacije, upoznao sam ministra Šareca sa svim dosadašnjim napretkom KBS, o našim kapacitetima i spremnosti da produbimo saradnju sa slovenačkim snagama kroz zajedničke obuke i misije, kao i druge vojne aktivnosti koje možemo da razvijemo mimo bilateralnog plana”, istakao je Maćedonci.
Dodao je da je na sastanku istaknut stav Kosova po pitanju rata u Ukrajini i jasan cilj koji Kosovo ima kao kandidat za članstvo u EU, A5 i Nato.
"Zamolio sam svog kolegu Šareca za podršku Slovenije na putu Kosova ka članstvu u evroatlantskim organizacijama, a ministar je garantovao neospornu podršku slovenačke države. Zajednička prošlost i prozapadne vrednosti su neraskidiva veza između Kosova i Slovenije”, zaključio je Maćedonci.
0 komentara