Manaj: Vanredna skupština DSK pre 7. avgusta, nije postignut dogovor sa Samoopredeljenjem

Manaj
Izvor: Kosovo Online

Član Predsedništva Demokratskog saveza Kosova Škemb Manaj izjavio je da je cilj stranke da organizuje vanrednu skupštinu pre 7. avgusta, odnosno pre isteka roka za sazivanje konstitutivne sednice Skupštine Kosova, prenosi Koha.

Manaj je ovu izjavu dao nakon sednice Predsedništva DSK održane danas, dan nakon što su predati potpisi za sazivanje vanredne skupštine na kojoj bi se raspravljalo o smeni predsednika te stranke Ljumira Abdidžikua.


Dan ranije održan je sastanak između Abdidžikua i lidera Samoopredeljenja Aljbina Kurtija, nakon kojeg je saopšteno da je postignut načelni dogovor o zajedničkom formiranju vlade.

Međutim, Manaj je danas negirao da je takav dogovor postignut.

„Nije bilo nikakvog dogovora i nije postojala takva vrsta sporazuma kakva je predstavljena“, rekao je Manaj.