Marinković sa delegacijom iz SAD o zaštiti kulturne baštine na Kosovu
Potpredsednik parlamenta Vladimir Marinković izjavio je danas nakon posete Delegacije američkog Stejt departmenta predvođene ambasadorom za međunarodne religijske slobode Semjuelom Braunbekom, da su SAD zaintereosvane da pomognu Srbiji u rešavanju političkih problema, prenosi Tanjug.
Marinković je istakao da je američkoj delegaciji izneo problem zaštite kulturne i verske baštine na Kosovu, a posebno primer manastira Visoki Dečani, koji i pored sudske odluke o svojini ima problem sa opštinskim vlastima a bilo je i nekoliko pokušaja da se izgradi put u zaštićenoj zoni manastira Visoki Dečani.
Apelovao je na američke zvaničnike da iskoriste svoj uticaj da pomognu u zaštiti prava Srba na Kosovu, ne samo religijskih već i svih ljudskih, dakle prava na rad, život koja su im ugrožena.
„Smatram da ćemo dobiti podršku za to pošto imamo puno dokaza i ono što se događa na terenu jasno govori o tome da je našem narodu na KiM zaštita potrebna, ali da će se Srbija truditi i da ih neće ostaviti i da ćemo sve uradti kako bi zaštitili nas narod i kako bi zaštili nacionalne interese naše zemlje na teritoriji KiM”, poručio je Marinković.
Braunbek, koji boravi u višednevnoj poseti Srbiji, sastao se i sa patrijarhom Srpske pravoslavne crkve Irinejom.
0 komentara