Ministarstvo odbrane Kosova: Rešeno pitanje osiguranja za pripadnike KBS-a u Gazi
Ministarstvo odbrane Kosova je saopštilo da je rešeno i pitanje osiguranja za pripadnike Kosovskih bezbednosnih snaga koji će biti raspoređeni u međunarodnu misiju za stabilizaciju Gaze.
U Ministarsvu odbrane su za RTV 21 rekli da će svaki raspoređeni pripadnik KBS imati zdravstveno i životno osiguranje, kao i nadoknadu za nivo rizika, pored ostalih pokrivenih troškova.
„U vezi sa angažovanjem Kosovskih bezbednosnih snaga u okviru međunarodne misije za stabilizaciju Gaze, pozivajući se na Zakon o raspoređivanju KBS u inostranstvu i dokumentaciju poslatu Vladi Kosova, ističemo da je rešeno i pitanje zdravstvenog i životnog osiguranja za svakog raspoređenog pripadnika, kao i nadoknada za nivo rizika pored ostalih pokrivenih troškova, stoga su zabrinutosti iznete u javnosti neosnovane“, navodi se pisanom odgovoru Ministarstva odbrane.
Vlada Kosova je juče odobrila Nacrt odluke o slanju kontingenta KBS-a u Gazu.
Ministar odbrane Kosova Ejup Maćedonci poručio je da je odluka o slanju kontingenta Kosovskih bezbednosnih snaga u sastav Međunarodnih stabilizacionih snaga za Gazu od istorijskog značaja.
0 komentara