Sirija o priznanju nezavisnosti Kosova: Saudijska Arabija pomogla u postizanju dogovora
Ministarstvo spoljnih poslova i dijaspore Sirije objavilo je odluku o priznavanju Kosova kao nezavisne i suverene države, nakon održanog trilateralnog sastanka u Rijadu između Sirije, Saudijske Arabije i Kosova.
U saopštenju se navodi da su se razgovori u Rijadu fokusirali na načine produbljivanja odnosa i međusobnog razumevanja, uključujući međusobno priznavanje i otvaranje perspektiva za bilateralnu saradnju.
„Sirijska Arapska Republika objavljuje zvanično priznanje Republike Kosovo kao nezavisne i suverene države, na osnovu svog čvrstog uverenja u pravo naroda da sami određuju svoju sudbinu i posvećenosti miru i stabilnosti na Balkanu i u svetu“, navodi se u saopštenju.
Sirijsko ministarstvo spoljnih poslova ističe da je odluka doneta u okviru spoljne politike otvorenosti i saradnje sa prijateljskim zemljama, kako bi se ojačali prijateljski odnosi i unapredili zajednički interesi.
U saopštenju, Sirija izražava posebnu zahvalnost za ulogu Kraljevine Saudijske Arabije, koja je pomogla u zbližavanju strana i stvaranju uslova za ovu odluku.
„Damask se raduje uspostavljanju diplomatskih odnosa sa Republikom Kosovo i razvoju saradnje u političkoj, ekonomskoj i kulturnoj oblasti“, zaključuje se u saopštenju.
0 komentara