Molićaj kritikuje prvih 100 dana Kurtijeve vlade
Predsednik Socijaldemokratske partije Dardan Molićaj govorio je o 100 dana Kurtijeve vlade poručujući da ona nije ništa značajno uradila u pomenutom periodu.
Molićaj je na Fejsbuku napisao da su “prvi znaci upravljanja u potpunosti su u skladu sa ideološkim pogledom na svet partije i vođe”.
“Ko god smatra da je naša kritika autoritarizma preterana, video je napad na demokratiju i nezavisne institucije. Ne uspostavljanjem reciprociteta otkrivene su dve laži. Laž neispunjavanja obećanja i uzroka svrgavanja prve vlade. Razumelo se da vlada nije ispala iz reciprociteta, već iz svoje paranoje uključivanjem Hašima Tačija u dijalog”, napisao je Molićaj.
On je kritikovao postupke koje je aktuelna vlada do sada učinila navodeći da je kosovski premijer Aljbin Kurti “prvih nedelja linčovao i slao novinare u tužilaštvo”, dok je nacrt Zakona o oduzimanju imovine ocenio kao “agenciju za javnu špijunažu”, navodeći da ništa slično nema ni jedna zemlja u EU osim Bugarske.
Molićaj se osvrnuo i na dijalog sa Srbijom ističući da je Kurti razgovore u Briselu “započeo popuštanjem koje pokušava da poveže novom terminologijom”.
“Srbiju nazivaju Zajedničkim regionalnim tržištem bez prethodnog priznanja od strane Srbije”, zaključio je Molićaj.
0 komentara