MSP Kosova: Stojimo uz SAD u napadu na Iran

Konjufca
Izvor: Kosovo Online

Ministarstvo spoljnih poslova i dijaspore Kosova izrazilo je podršku vojnoj akciji Sjedinjenih Američkih Država protiv Irana.

U saopštenju na Fejsbuku, ministarstvo je navelo da su SAD preduzele vojne akcije protiv režima ajatola u Iranu, koji je decenijama gušio sopstveni narod, destabilizovao region i ugrožavao međunarodni mir i bezbednost.

„Mi stojimo uz predsednika Donalda Trampa u naporima da se zaustave režimi koji prete slobodnim narodima, da se zaštiti globalna stabilnost i da se podrže legitimne težnje iranskog naroda za slobodom, dostojanstvom i demokratijom“, navodi se u saopštenju.

Ministarstvo takođe ističe da režimi koji guše sopstvene građane, podržavaju nasilje protiv demokratskih zemalja i ugrožavaju druge narode ne mogu biti faktor mira.

Prema MSP Kosova, sloboda, ljudska prava i vladavina prava su univerzalne vrednosti koje zaslužuju nepokolebljivu zaštitu.

„U tom duhu, čvrsto se suprotstavljamo iranskom režimu i podržavamo predsednika Trumpa, solidarizujući se sa iranskim narodom za slobodnu i demokratsku budućnost“, zaključuje se u saopštenju.