Ahmeti i Maršik potpisali bilateralni sporazum između Kosova i Austrije
Kosovo i Austrija su potpisali bilateralni sporazum, čime je napravljen još jedan korak u unapređenju odnosa i institucionalne saradnje, saopštilo je kosovsko Ministarstvo spoljnih poslova.
Sporazum su potpisali zamenik ministra spoljnih poslova i dijaspore Kosova u tehničkom mandatu Krešnik Ahmeti i generalni sekretar Ministarstva za evropske i međunarodne poslove Austrije Nikolaus Maršik.
Dokumentom se reguliše mogućnost obavljanja profitabilne delatnosti članova porodica diplomatskog i konzularnog osoblja tokom njihovog službovanja u zemlji domaćinu, čime se stvaraju povoljniji uslovi za porodice diplomata sa Kosova i iz Austrije.
Ahmeti i Maršik su, takođe, razgovarali o bilateralnim odnosima, mogućnostima za dalje produbljivanje institucionalne i ekonomske saradnje, kao i o najnovijim političkim i bezbednosnim dešavanjima na Zapadnom Balkanu i u Evropi.
Održane su i političke konsultacije između Ministarstva spoljnih poslova i dijaspore Kosova i Ministarstva za evropske i međunarodne poslove Austrije o unapređenju bilateralnih odnosa, organizaciji narednog ekonomskog foruma između Kosova i Austrije, dešavanjima na Zapadnom Balkanu, kao i o procesu evropskih integracija, navodi se u saopštenju.
0 komentara