Mućaj: Dvojica sumnjivih Srba krenuli da posete manastir Dečane pre trovanja
Izvor: Printscreen YouTube
Direktor regionalnog vodovoda „Hidrodrini“ Agron Tigani i vršilac dužnosti menadžera vodosnabdevanja Dečana Petrit Januzaj kategorično su porekli da su bunari kojima se vrši vodosnabdevanje stanovništva u opštini Dečani dostupni za bilo kakvu vrstu zloupotrebe, ali vlasnik lokalnog restorana Naim Mućaj tvrdi da je "video dvojicu sumnjivih Srba" o kojima je obavestio i policiju, prenosi Indeksonlajn.
Preduzeće „Hidrodrini“ u Dečanima snabdeva vodom stanovništvo opštine Dečani iz 18 bunara. Jedan od njih je obišao Albanski post juče, nadomak sela Huljaj. Bunar je bio napola otvoren, a betonski poklopac na njemu uklonjiv i neosiguran, navodi Indeksonlajn.
Vlasnika restorana, udaljenog 500 metara vazdušnom linijom od pomenutog bunara Naim Mućaj rekao je da su 27. juna, u restoran došla dva mladića srpske nacionalnosti, automobilom novosadskih registarskih tablica i pitala kako da dođu do manastira Dečani.
Mućaj je obavestio policiju o poseti dva mladića jer su mu bili sumnjivi i poslao snimak sigurnosne kamere, radi njihove identifikacije.
6 komentara