Mucunski sa Landauom: Usklađeni stavovi SAD i Severne Makedonije
Ministar spoljnih poslova Severne Makedonije Timčo Mucunski razgovarao je u Vašingtonu sa zamenikom državnog sekretara Sjedinjenih Američkih Država Kristoferom Landauom o saradnji dve zemlje i situaciji u regionu.
Mucunski je na Fejsbuku napisao da Severna Makedonija i SAD imaju bliske i usklađene stavove o širokom spektru političkih, ekonomskih i bezbednosnih pitanja.
„U otvorenom, prijateljskom i sadržajnom razgovoru, potvrdili smo našu zajedničku odlučnost da dalje jačamo strateško partnerstvo i bilateralnu saradnju, u interesu građana obe zemlje. Fokusirali smo se na saradnju u specifičnim oblastima – odbrana i Nato savez, ekonomija, energetika i regionalno povezivanje“, istakao je Mucunski.
On je dodao da je sa Landauom imao iskrene razgovore i da se raduje nastavku zajedničkog rada.
„Iskreni razgovori, zajednički osećaj svrhe i snažno partnerstvo nastavljaju da definišu odnos između naše dve zemlje. Duboko cenim njegovo prijateljstvo, njegovo vođstvo i njegovu nepokolebljivu posvećenost daljem jačanju veza između naših naroda“, naveo je Mucunski na društvenoj mreži X.
0 komentara