Musljiu poručila ministarki Hadžiu: Licemerno da posećujete one koje ste nazivali zločincima

Ganimete Musljiu.jpg

Poslanica Demokratske partije Kosova Ganimete Musljiu, povodom posete ministarke pravde Aljbuljene Hadžiu liderima OVK u Hagu, kazala je da Kosovo treba na drugi način da pokaže brigu i pomogne u procesu koji se vodi u Specijalnom sudu, prenosi Reporteri.

„Država mora na druge načine da pokaže brigu za borce koji su u Hagu i da pomogne proces u svemu što je potrebno“, rekla je Musljiu.

Ona je rekla da je licemerje to što je Hadžiu lidere OVK nazvala zločincima, a onda ih posetila u Hagu.

„Licemerje je ako ih neko nazove zločincima, kaže da im je mesto u Hagu. A ako je neko pokušao da napravi političku karijeru proklinjući ovu slavnu čast, to je bila Aljbuljena Hadžiu. Nju poznajem 11 godina i nemam ništa lično protiv nje, osim video snimaka koji se sada pojavio  što je otišla u Hag, u suzama se obraća "zločincu" Kadriju Veseliju", kazala je ona.

Prema njenim rečima, Tačiju, Veseliju i drugima se u Hagu ne sudi za lične prestupe, već se tamo sudi za pravo na slobodu.

„U Hagu se sudi našoj slobodi i svaki pokušaj da se ime Hašima Tačija odvoji od OVK je sklonost manipulaciji“, dodala je Musljiu.