Nufi: Bezbednost građana Albanije i Kosova garantuje najjači vojni savez na svetu

Nufi
Izvor: Koha

Ministar odbrane Albanije Ermal Nufi istakao je da, sve dok je Misija Kfora aktivna, bezbednost Kosova garantuje najjači vojni savez na svetu, prenosi Koha.

U izjavi za medije nakon sastanka Vlade Albanije, Nufi je kazao da Albanija ima svoju bezbednosnu politiku u skladu sa politikom Natoa.

„Republika Srbija ublažava sve rizike koje smatra svojima, u skladu sa svojim strateškim dokumentima. Republika Albanija, sa svoje strane, ima svoju bezbednosnu politiku u skladu sa savezom kojem pripada, vojnim savezom Nato, koji je najjači na svetu. Albanski građani treba da budu sigurni da je sva naša doktrina, sve naše pripreme u potpunom skladu i koordinaciji sa Natom, i u ovom trenutku bezbednost albanskih građana, ali i bezbednost Republike Kosovo, sve dok tamo imamo snage sa mandatom poput Kfora u skladu sa Rezolucijama Ujedinjenih nacija, garantovana je od strane najjačeg vojnog saveza na svetu“, rekao je Nufi.