Osmani čestitala preuzimanje dužnosti predsedniku Izraela Isaku Hercogu

Osmani i Hercog
Izvor: Kosovapress

Kosovska predsednica Vjosa Osmani razgovarala je danas telefonom sa izraelskim kolegom Isakom Hercogom, kome je čestitala preuzimanje dužnosti, piše Kosovo pres.

Osmani je izrazila spremnost Kosova da produbi saradnju sa Izraelom u oblasti politike, trgovine, obrazovanja, energetike i odbrane.

Ona je naglasila da je odnos Kosova sa Izraelom "datira iz perioda Drugog svetskog rata kada su Albanci na Kosovu štitili Jevreje".

Herzog je zahvalio na uspostavljanju diplomatskih odnosa između dve zemlje i ponudio podršku produbljivanja bilateralnih odnosa i podsetio na podršku države Izraela albanskim izbeglicama iz rata na Kosovu.

Osmani i Hercog su postiglo dogovoro daljoj komunikaciji i realizaciji odgovarajućih međusobnih poseta, piše Kosovo pres.

Daliborka
29. Jul 2021.
Jevrejskom piscu Nisimu Konfortiju porušene su 3 kuće u Prištini, zaštićene kao kulturno dobro i na njihovom mestu je napravljen javni parking. Takodje su oskrnavljena i dva jevrejska groblja u Prištini. Istina i samo istina.