Osmani i Pahor na klupi prijateljstva u Novoj Gorici
Izvor: Facebook
U parku dvorca Kromberk u Novoj Gorici postavljena je klupa u znak prijateljstva Kosova i Slovenije, a kosovska predsednica Vjosa Osmani kaže da će Kosovo marljivo raditi kako bi, uz Sloveniju, uskoro dobilo mesto u Evropskoj uniji i NATO, gde će zajedno predstavljati zajedničke evropske vrednosti.
"Posebna prijateljstva među ljudima, narodima i državama uvek nađu način da se ovekoveče", navela je Osmani na Fejsbuku.
Ona je objavila fotografiju na klupi sa slovenačkim predsednikom Borutom Pahorom i navela da je ta klupa sada simbol snažnog prijateljstva Kosova i Slovenije, koje datira iz 80-ih godina 20. veka.
"Ova klupa biće zauvek sinonim nepokolebljivog prijateljstva između naših zemalja, jer će Albanci koji žive u ovoj opštini uvek biti most između naša dva naroda", navela je Osmani.
0 komentara