Osmani primila akreditivna pisma novog ambasadora Portugalije

Vjosa Osmani i Horhe Ajres Roze De Oliveiri
Izvor: Ekonomia Online

Predsednica Kosova Vjosa Osmani primila je danas akreditivna pisma od novog ambasadora Portugalije na Kosovu Horhea Ajresa Roze De Oliveire i izrazila uverenje da će se i tokom njegovog mandata nastaviti negovanje dobrih odnosa Kosova i Portugalije, prenosi Ekonomija onlajn.

Osmani je sa novim ambasadorom razgovarala i o procesu liberalizacije viznog režima i članstvu Kosova u Savetu Evrope.

Ona je zahvalila Portugaliji na bezrezervnoj podršci u ova dva procesa i ponovila stav da je Kosovo ispunilo sve kriterijume kao i da preporuku Evropske komisije treba uzeti kao osnovu za ukidanje viza.

Što se tiče članstva u Savetu Evrope, Osmani je istakla da bi članstvo u ovoj organizaciji bilo u funkciji jačanja sloboda i ljudskih prava.

Osmani i De Oliveira razgovarali su i o produbljivanju saradnje u oblastima kao što su spoljna politika, odbrana, obrazovanje, turizam i u drugim sferama od zajedničkog interesa.