Osuđeno osam osoba na više od 28 godina zatvora za bacanje ručnih bombi u Prištini

Osnovni sud u Prištini
Izvor: Kosovo Online

Osnovni sud u Prištini osudio je osam osoba na više od 28 godina zatvora, zbog bacanja ručnih bombi u Prištini, prenosi Koha.

Sud proglasio je krivim optužene – B. S, A. K, V. B, A. P, A. M, F. C, G. I i D.T. – koji se terete kao kriminalna grupa, koja je u junu 2022. godine bacala ručne bombe na lokale „Misini” i „Frizerski salon Rica”.

Trojica optuženih za učešće u organizovanju zločinačke grupe, pripremnih radnji za krivična dela „teško ubistvo”, „prinuda” i „izazivanje opšte opasnosti” oslobođeni su optužbi.

Najviše je osuđen A. P, na četiri godine i 10 meseci zatvora i novčanu kaznu za krivična dela "prinuda", "izazivanje opšte opasnosti" i "lažno izjašnjavanje".

A. K, B. S i V. B osuđeni su na po četiri godine zatvora za krivično delo „izazivanje opšte opasnosti“. F. K, G. I. i D. R. osuđeni su na po tri godine zatvora jer su u saizvršilaštvu počinili krivično delo „izazivanje opšte opasnosti“.

U međuvremenu, L. B.  je proglašen krivim i osuđen na četiri meseca zatvora i novčanu kaznu od 500 evra zbog neovlašćenog držanja narkotika i opojnih supstanci.