Pacoli: Neću biti na samitu u Ohridu

Bedžet Pacoli na biračkom mestu
Izvor: Koha ditore

Prvi potpredsednik Vlade Kosova i vršilac dužnosti ministra spoljnih poslova Bedžet Pacoli potvrdio je za RTV ORA da neće biti na samitu u Severnoj Makedoniji.

Premijeri Albanije, Severne Makedonije i Srbije sastaju se danas i sutra u Ohridu na trilateralnom sastanku lidera Zapadnog Balkana.

Na ovom sastanku neće biti prisutno Kosovo, iako je pre nekoliko dana predsednik Srbije Aleksandar Vučić pozvao Bosnu, Crnu Goru i Kosovo na sastanak.

“Neću biti na Samitu, jer je poziv danas prekasno stigao, a ja sam izvan države i nemoguće je da budem tamo”, rekao je Pacoli.

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, premijeri Severne Makedonije i Albanije, Zoran Zaev i Edi Rama, sastali su se večeras u Ohridu kako bi nastavili razgovore o inicijativi za slobodan protok ljudi, robe, usluga i kapitala.

U Novom Sadu, pre mesec dana dogovorena je konkretizacija incijative koja treba da ojača privrede tri zemlje i poveća njihovu atraktivnost za investitore.