Opozicija: Kosovska vlada bez principa, nije obezbedila nova priznanja nezavisnosti
Poslanici opozicionih partija na Kosovu smaraju da će vlada kosovskog premijera Aljbina Kurtija ostati upamćena kao vlada bez principa i transparentnosti koja nije obezbedila nova priznanja nezavisnosti, prenosi Gazeta blic.
Poslanica Demokratska partije Kosova Ariana Musliju-Šoši ističe da vlada nije koordinisala sa međunarodnim predstavnicima, ali i da nije bilo konkretnih koraka Miistarstva pravde.
„Cilj ove vlade nije bio jačanje zemlje, ni jačanje unutrašnjeg ni međunarodnog subjektiviteta. Nije bilo koordinacije sa međunarodnom zajednicom, niti konkretnog rada Ministarstva pravde u tom pravcu“, rekla je ona.
Musljiu-Šoši je govorila i o sankcijama koje je EU uvela Kosovu, i okrivila kosovsku vladu za nesaradnju sa saveznicima, napominjući da je Kosovo sankcionisano zbog nedostatka koordinacije za delovanja koje je preduzelo.
Poslanica Alijanse za budućnost Kosova Time Kadrijaj ističe da je aktuelna vlada bez principa, vizije i transparentnosti.
„Vlast koja se ponašala bahato, i koja je postala populistička“, rekla je ona.
Kadrijaj je dodala da Kurtijeva vlada još uvek nije shvatila da je na vlasti.
„Oni još uvek ne shvataju da su oni partija na vlasti i da imaju državne odgovornosti i ciljeve, a ne partijske ciljeve, oni još uvek kalkulišu kako da zadrže glasove prevarom, jer su na prevaru došli na vlast“, rekla je Kadrjaj.
Ona je okrivila vladu za neispunjena obećanja.
„Oni su svojim dolaskom na vlast rekli da će biti novih priznanja i novih članstava, da će put ka EU biti blizu, da ćemo vrlo brzo biti u Natou, ali to se još nije dogodilo, mi smo zemlja pod sankcijama, blokiran je put ka članstvu u Evropskoj uniji“, dodala je ona.
Naglasila je da je vlada prihvatila da sprovede Briselski sporazum i Ohridski aneks, čak je to, prema njenim rečima, potvrđeno i poslednjim pismom lidera Kosova.
0 komentara