Petković: Kurti i sledbenici njegovih velikoalbanskih ideja jedini uzurpatori i teroristi na Kosovu
Direktor Kancelarije za KiM Petar Petković rekao je danas, komentarišući poslednje izjave premijera Kosova Aljbina Kurtija da on koristi svaku priliku da traži podršku za "agresivni velikoalbanski ekspanzionizam", ali da nikada neće moći da poništi činjenicu da su i pravda i međunarodno pravo nepokolebljivo na strani Srbije.
Petković je, kako se navodi u saopštenju Kancelarije za KiM, naglasio da su Kurti i sledbenici njegovih velikoalbanskih ideja jedini uzurpatori i teroristi na Kosovu, dok je srpski narod žrtva sprovođenja njihove politike.
"Šovinisti poput Aljbina Kurtija uvek će u pojedinim, Srbiji nenaklonjenim inostranim političkim krugovima, pronalaziti prostor i pogodno tlo za plasiranje laži i izmišljotina i podršku za agresivni velikoalbanski ekspanzionizam, ali nikada neće moći da ponište činjenicu da su i pravda i međunarodno pravo nepokolebljivo na strani Srbije. Jedini teroristi i uzurpatori na Kosovu i Metohiju su Kurti i njegovi sledbenici velikoalbanske politike, a srpski narod je taj kome se uskraćuju osnovna ljudska prava, pre svega pravo na život i opstanak na vekovnim ognjištima", poručuio je Petković.
Beograd je, kaže on, uvek jasno isticao da bezrezervno podržava mir i rešenja koja putem dijaloga mogu da dovedu do normalizacije odnosa Srbije i Kosova, a svaki vid nasilja i okupacije, kako dodaje, direktno se sprovodi upravo iz Prištine, koja otvorenom agresijom želi da etnički očisti sever pokrajine od Srba.
Navodi da su nasilje i agresija drugo ime Kurtija, što je dokazao terorišući svakodnevno srpski narod - "samo što sada u rukama ne drži suzavac već tzv. kosovske policijske specijalce, kojima diriguje u svakoj akciji protiv Srba".
"Umesto što mu daju politički i medijski prostor za destabilizaciju Balkana, pojedini krugovi na Zapadu bi trebalo da stave prst na čelo i još jednom razmisle da li je u njihovom interesu glorifikovanje ili obuzdavanje Kurtija, čoveka koji je i svojim delovanjem i ideologijom najdirektniji protivnik i negator svega što savremena Evropa predstavlja", zaključio je Petković.
0 komentara