Petković: Neophodno trajno policijsko i međunarodno prisustvo u Babinom Mostu
Pomoćnik direktora Кancelarije za Кosovo i Metohiju Petar Petković konstatovao je da je sinoćna provala u kuću Bobana Dančetovića u Babinom Mostu, treći ozbiljan incident u ovoj nacionalno mešovitoj sredini u svega nekoliko nedelja, i uputio zahtev da se preduzmu najhitniji koraci, kako bi se unapredila bezbednost žitelja tog naselja.
"Podsećam i umerene političare u Prištini i predstavnike međunarodne zajednice na terenu da je Babin Most, kao jedno od rethih sela na Kosovu i Metohiji u kojem Srbi i Albanci i dalje žive zajedno, svojevrstan test sposobnosti da se na terenu stvore uslovi za funkcionalan suživot", rekao je Petković, navodi se u saopštenju Kancelarije za KiM.
Kako je dodao, svi stanovnici Babinog Mosta moraju se osećati potpuno sigurno, i s obzirom da su napadi na Srbe, njihovu imovinu i svetinje sve učestaliji, smatra da je neophodno uspostaviti trajno policijsko i međunarodno prisustvo u selu.
"Očekujem da nadležni organi pronađu počinioce, i naglašavam potrebu za hitnim delovanjem, jer bez obzira da li je poslednji incident nacionalno motivisan ili je najobičnije krivično delo iz koristoljublja, svaki događaj ove vrste kod Srba u Babinom Mostu pojačava osećanje nesigurnosti i nespokojstva i udaljava nas od ideje o pomirenju, suživotu i multietničkom društvu na Kosovu i Metohiji", istakao je Petković.
0 komentara