Poslanik Bundestaga u razgovoru sa Vulinom: Kakva je Kosovo država, kad ništa samo ne odlučuje
Ministar unutrašnjih poslova Aleksandar Vulin razgovarao je danas video konferencijskom vezom sa poslanikom nemačkog Bundestaga iz redova Levice Aleksanderom Nojem, koji je aktivni poslanik Bundestaga od 2013. godine i član Odbora za odbranu i zamenik člana Odbora za spoljne poslove.
Vulin je zahvalio Noju na čvrstom stavu u zaštiti poštovanja međunarodnog prava i na hrabrosti da javno govori o istini o Srbiji i teškom položaju srpskog stanovništva koji živi van matice, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova.
"Način na koji zastupate međunarodno pravo u Bundestagu je za svako poštovanje i iskreno divljenje. Vaša beskompromisnost i hrabrost postidela bi mnoge srpske političare. Suprotstavljati se jednom već potpuno uvreženom mišljenju u Nemačkoj da su Srbi negativci zaslužuje naše puno poštovanje“, istakao je Vulin.
Vulin je dodao da Kfor, trenutno, predstavlja nužnu zaštitu srpskog stanovništva na prostoru Kosova i ukazao na opasnost po mir u regionu ukoliko bi došlo do stvaranja takozvane kosovske vojske.
Vulin i Noj su se složili u oceni da pokušaji menjanja Dejtonskog sporazuma predstavljaju pretnju po mir u Bosni i Hercegovini, a time i u celoj Evropi.
Noj je zahvalio se ministru na podršci koja njemu i njegovim kolegama, kako je naveo, puno znači i poželeo mu uspeh u obavljanju funkcije ministra unutrašnjih poslova.
Noj je istakao da Evropska unija ne želi u svom punopravnom članstvu zemlje Balkana, a posebno Srbiju i da politika Brisela nije iskrena prema Srbiji.
Takođe je istakao da nije moguće objasniti kako to da je za Berlin i Brisel Kosovo država, ali da Berlin i Brisel javno odlučuju šta sve Priština sme, a šta ne sme da prihvati u razgovorima sa Beogradom.
"Kakva je to 'država' koja ne sme ništa sama da odluči", zapitao je Noj.
Berlin i Brisel ne žele da se pitanje Kosova reši po meri srpskih interesa i naglasio da to rešenje, po njegovom mišljenju, ne treba da bude po meri Prištine i zapadnih zemlja.
Noj je naglasio da se nepravda prema Srbima u Bundestagu "može uhvatiti golim rukama".
0 komentara