Premijer Irske Varadkar danas sa Kurtijem i Osmani

Leo Varadkar
Izvor: Dukagjini

Premijer Irske Leo Varadkar, koji je sinoć zajedno sa svojom delegacijom doputovao na Kosovo, danas će na Kosovu održati sastanke sa premijerom Aljbinom Kurtijem i predsednicom Vjosom Osmani, piše Gazeta ekspres.

Kako je najavljeno, svečani prijem biće održan na trgu “Skenderbeg” u 9.30 nakon čega će uslediti sastanak dve delegacije, dok će od 10.30 biti održana časova zajednička konferencija dva premijera.

Od 11 sati, premijer Irske će se sastati i sa predsednicom Kosova Vjosom Osmani.

Kosovska policija je najavila da će tokom posete Irske delegacije brinuti o obezbeđenju i održavanju javnog mira.

„Da bi se omogućilo slobodno kretanje pod pratnjom prema ruti kretanja, kao i razvoj aktivnosti prema dnevnom redu posete, Kosovska policija će izvršiti privremene prekide saobraćaja a može doći i do totalnog prekida saobraćaja na nekim deonicama puta“, navodi se u saopštenju.