SAD će neželjene Avganistance iz Nemačke dovesti u Albaniju  

Izbeglice Avganistan
Izvor: Ekonomia Online

Sjedinjene Američke Države nameravaju da Avganistance koji planiraju da traže azil u Nemačkoj dovedu u Albaniju, prenosi Indeks onlajn.

Razlog zašto je došlo do iznenadne eksplozije zahteva za azil u Nemačkoj povezan je sa činjenicom da tim Avganistancima nije dozvoljen ulazak u SAD. Kako se navodi, Amerika je dovela više od 34.000 Avganistanaca u bazu Ramštajn u Nemačkoj, od kojih je više od 20.000 otišlo u SAD, ali 14.000 njih je i dalje u Nemačkoj.

Nemački list Bild piše da je došlo do sukoba Nemačke i SAD oko avganistanskih izbeglica, jer su Avganistanci koji su ostali u Nemačkoj počeli da se prijavljuju za azil u toj državi. To je naljutilo nemačke vlasti, jer je dogovor bio da će svi Avganistanci otići u SAD.

Nemački list navodi da SAD planiraju da pošalju te Avganistance u treće zemlje poput Albanije, ali da oni to odbijaju tražeći utočište u Nemačkoj.