Samopredeljenje gaji nadu da će postići dogovor sa DSK

Hekuran Murati
Izvor: Gazeta Express

Član Samoopredeljenja Hekuran Murati rekao je da je optimista u pogledu koalicionog sporazuma, dodavši da bi u narednih 15 dana trebalo iscrpeti mogućnosti za postizanje dogovora sa Demokratskim savezom Kosova, prenosi Ljajmi.

Murati kaže da Samoopredeljenje želi da sklopi sporazum sa DSK-om što su  pokazali kada su ponudili DSK-u da bude nosilac listen a izborima 6. oktobra, ali je ta ponuda odbijena.

“Mogućnosti nisu iscrpljenje.  Još imamo rok  od 15 dana da postignemo sporazum. Mi želimo da postignemo sporazum i to smo pokazali na početku saradnje sa DSK, kada smo bili u opoziciji”, rekao je Murati.

Sa druge strane, član Samoopredeljenja Artan Abraši rekao da je  Samoopredeljenje do poslednjeg trenutka čekao da DSK napravi korak ka sporazumu, pre odlaska  na konstitutivnu sednicu Skupštine Kosova.