Selaković: Potpisani sporazumi sa UAE važni za Srbiju
Izvor: MSP Srbije
Ministar spoljnih poslova Srbije Nikola Selaković izjavio je danas, komentarišući rezultate zvanične posete predsednika Aleksandra Vučića Ujedinjenim Arapskim Emiratima, da su potpisani sporazumi veoma važni i korisni za Srbiju.
Selaković je novinarima u Abu Dabiju izjavio da, pre direktnog kontakta i prijateljstva predsednika Vučića i šeika Muhameda bin Zajeda Al Nahjana saradnja naše dve zemlje gotovo da nije postojala, a da danas imamo, između ostalog, sporazum o sveobuhvatnom strateškom partnerstvu.
"Danas vidite da se oni redovno viđaju, da razgovaraju o svemu, da je to produbljivanje odnosa dve zemlje koje nastaje vremenom, kako se gradi poverenje, nešto što i Srbiji donosi i te kako koristi", rekao je Selaković, prenosi MSP Srbije.
U okviru zvanične posete predsednik Vučića, između Srbije i Ujedinjenih arapskih emirata potpisano je devet bilateralnih sporazuma.
0 komentara