SLS napustio potpredsednik stranke i dvojica članova Glavnog odbora
Potpredsednik Samostalne liberalne stranke (SLS) Boban Stanković i članovi Glavnog odbora SLS-a, Nebojša i Slaviša Jakovljević, saopštili su večeras da su podneli neopozive ostavke na sve funkcije u stranci.
U saopštenju navode da su odluku da podnesu neopozive ostavke u SLS-u doneli posle podrobne analize završenih oktobarskih parlamentarnih izbora.
“Kao odgovorni, ozbiljni ljudi a pre svega dobri srpski domaćini, ne vidimo svrhu našeg daljeg angažovanja na pomenutim pozicijama u SLS-u, kada se zna šta narod misli o politici stranke i kako nas je podržao na zadnjim parlamentarnim izborima”, navodi se u saopštenju.
Navode da je odluka moralni čin, a zatim i nemogućnost da reprezentativno predstavljaju srpski narod u kosovskim institucijama i time daju pun doprinos jedinstvu, opstanku i ostanku srpskog naroda na prostorima Kosova.
“Drugi takodje veoma važan razlog naše neopozive ostavke u SLS-u, je naša čvrsta odluka da dalje ne sarađujemo sa predsednikom SLS-a Slobodanom Petrovićem a ovu našu odluku nedvosmisleno podržava ogromna većina u SLS”, navodi se u saopštenju.
“Nemogućnost i nesposobnost predsednika stranke Slobodana Petrovića da prepozna trenutak i ozbiljnost situacije u kojoj se nalazi srpski narod a kome je u ovom trenutku pre svega potrebno jedinstvo i jedinstven nastup u odbrani integriteta i suvereniteta na prostoru KiM, Slobodan Petrović je tvrdoglavo odbijajući svaku pomisao o zajedničkom nastupu i jedinstvenoj politici sa državom Srbijom i predsednikom Aleksandrom Vučićem i srpskim institucijama koje predstavljaju srpski narod na KiM. Ta njegova samovolja, bahatost i nepoštovanje svojih saradnika i članstva u SLS navela nas je na ovaj čin ostavke“, navodi se u saopštenju.
Boban Stanković, Nebojša i Slaviša Jakovljević dalje navode da u ime velike većine članstava Samostalne liberalne stranke stavljaju se na raspolaganje Srbiji i njenoj politici a zarad jedinstvenog nastupa i jedinstvene politike Srba na Kosovu.
Oni su se na kraju zahvalili na dosadašnjoj saradnji dobrim i poštenim ljudima u Samostalnoj liberalnoj stranci koji će, kako navode, u njima imati iskrene prijatelje, braću i saradnike.
3 komentara