Sutra sednica Saveta za nacionalnu bezbednost Kosova

Vlada Kosova
Izvor: Reporteri

Sednica Saveta za nacionalnu bezbednost Kosova biće održana sutra, preneo je Kaldžo, pozivajući se na izvore u Vladi Kosova.

Savet za nacionalnu bezbednost je sazvan nakon svih dešavanja poslednjih nedelja na severu Kosova, podseća taj portal.

Ranije danas, pripadnici specijalnih jedinica srpske policije uhapsili su trojicu kosovskih specijalaca, dok vlada u Prištini tvrdi da su kidnapovani.

Inače, već više od dve nedelje u opštinama na severu Kosova traju mirni protesti Srba, koji traže da novi gradonačelnici napuste objekte opština i da se specijalne jedinice kosovske policije povuku sa severa.

To su od Kurtija zatražili i specijalni predstavnici SAD i EU, ali kako je Kurti odbio da posluša njihove zahteve, SAD su isključile vojsku Kosova iz vežbe “Defender 23”.