Tači: Sastanak u Vašingtonu istorijski
Izvor: Kosovo Online
Predsednik Kosova Hašim Tači ocenio je danas da je nedavni sastanak sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem u Vašingtonu bio istorijski i rekao da će o detaljima tog sastanka izvestiti Skupštinu Kosova.
Tači je obraćajući se novinarima, nakon današnjeg sastanka sa kosovskim premijerom Aljbinom Kurtijem, govorio između ostalog i o sastanku u Vašingtonu, prenosi Gazeta Ekspres.
"Radujem se što ću se formalno obratiti Skupštini Kosova u narednim danima i predstaviti svoje mišljenje. Naglasiću da je sastanak u Vašingtonu bio istorijski, što može doneti konačni sporazum između Kosova i Srbije… Naglašavam da ćemo za pregovaračkim stolom biti zajedno kao Kosovo", poručio je Tači.
Govoreći o pitanju takse od 100 odsto uvedene na srpske proizvode, kosovski predsednik je ukratko istakao da je to u nadležnosti Vlade Kosova.
"To je pod nadležnošću vlade, verujem da će vlada odlučiti u skladu sa nacionalnim interesom", ocenio je Tači.
0 komentara