Tači: Stotine miliona dolara spremno za Kosovo čim dođe do sporazuma sa Srbijom

Hašim Tači
Izvor: Kosovo Online

Predsednik Kosova Hašim Tači izjavio je danas da je od Međunarodne korporacije za finansiranje razvoja dobio uveravanje da je stotine miliona dolara spremno za ulaganja i ekonomski razvoj Kosova čim bude postignut konačni sporazum sa Srbijom.

Tači je na vanrednoj konferenciji za novinare govorio o detaljima svoje posete Sjedinjenim Američkim Državama.

Prema njegovim rečima, ništa ne može pokvariti dobre odnose između Kosova i SAD.

"Prijem kod državnog sekretara SAD bio je veoma važan i uspešan. Saglasili smo se da Kosovo i SAD imaju sjajne veze. Uveravao sam ga da nećemo dozvoliti da bilo šta naruši taj poseban odnos i međusobno poverenje", ocenio je Tači.

Istakao je i da je dobio podršku zamenika ministra odbrane SAD Davida Norkuista za članstvo Kosova u NATO.

"U Pentagonu me je dočekao zamenik ministra odbrane Dejvid Norkvist, s kojim sam razgovarao o dostignućima Vojske Kosova i potrebi da Kosovo što pre bude u NATO. Dobili smo punu podršku zamenika sekretara Norkista za tu težnju", poručio je Tači.