Tahiri: Istražiti veze rukovodstva PS sa "Narodnim okom"

Abeljard Tahiri
Izvor: RSE

Odlazeći ministar pravde Abelard Tahiri, izjavio je danas da je neophodno razjasniti vezu članova rukovodstva Pokreta Samoopredeljenje Aljbina Kurtija i Glauka Konjufce, sa terorističkom organizacijom "Narodno oko".

On je na Fejsbuk profilu napisao da će narednih dana zatražiti formiranje parlamentarne komisije koja će istražiti uzročno-posledičnu vezu između Samoopredeljenja i organizacije "Narodno oko".

"Neprihvatljiva je činjenica da već imamo osuđujuću presudu za neke osobe optužene za teroristička dela protiv ustavnog poretka i pokušaj atentata na državne zvaničnike, koji su u porodičnim vezama sa članovima rukovodstva Pokreta Samoopredeljenje, koji odbija da se distancira od te organizacije", napisao je Tahiri.

Prema njegovom mišljenju Demokratska partija Kosova se oseća obaveznom i odgovornom da na narednoj sednici parlamenta zatraži formiranje parlamentarne istražne komisije.

"Neophodno je hitno utvrditi vezu Samoopredeljenja, posebno Aljbina Kurtija i Glauka Konjufce s ovom grupom koja je planira terorističke aktivnosti", naveo je Tahiri.

Dodao je da je bez epiloga o tom pitanju, potpuno neprihvatljivo da Konjufca bude na čelu Skupštine Kosova.