Tahiri: Možemo bez premijera, ne možemo bez SAD
Poslanik Demokratske partije Kosova (DPK) Abeljard Tahiri uputio je poziv premijeru Kosova Aljbinu Kurtiju da napusti premijersko mesto jer, kako je rekao, Kosovo može bez takvog premijera, ali dva miliona građana Kosova ne može da živi ukoliko bude obustavljena podrška SAD.
Tahiri je optužio Kurtija rekavši da je njegova politika okrenuta prema Rusiji i Kini.
"Znali smo da je Kurti protiv Amerike, ali nismo znali kada će doći taj dan", istakao je Tahiri i uporedio Kurtijevu politiku sa onom koju vodi predsednik Venecuele Nikolas Maduro "koja je antiamerička ali, kako je rekao, okrenuta prema Kini i Rusiji".
Poslanik DPK je poručio i da su građani Kosova uvređeni "jer ih premijer obmanjuje".
Naglasivši da je Kosovo od najprivilegovanije zemlje od strane SAD postalo država koja se sankiconiše, Tahiri je rekao da je Kosovo izgubilo mogućnost pristupu povoljnim donacijma koje su imali još i Izrael i Gruzija.
"Nema veće greške od onoga što nam se dešava, nema budućnosti, nema demokratije, ni razvoja naroda Kosova bez strateške podrške i budućnosti sa SAD", ocenio je Tahiri.
Optužio je Kurtija što je u svom govoru pominjao kosovskog predsednika Hašima Tačija, a da pritom izbegava da se sastane sa njim.
"Želimo da kažemo premijeru da ga predsednik čeka, prvi put se sastao sa njim na četiri minuta, neka se sada sastane na 14", naglasio je Tahiri.
0 komentara